„Pisarstwo to nie wyrób dzbanków z gliny. Nie wystarczą sprawne ręce. Czasem potrzebne są wyobraźnia, kreatywność, takie tam drobiazgi.”
Tytuł: Skandal.
Cykl: Bestseller,
tom 1
Wydawnictwo: Znak Jednym Słowem
Data wydania: 11 - 03 - 2026
Liczba stron: 320
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Nowa powieść Katarzyny Michalak, mistrzyni
powieści pełnych emocji.
One są trzy. Bestseller może być tylko jeden.
Amanda musi go napisać, bo bez niego przestanie istnieć.
Holly pragnie go mieć, bo poza nim ma już wszystko.
Kayla potrafi wyczarować go słowami. I właśnie dlatego powinna milczeć.
Ich drogi przecinają się w imperium należącym do wydawców, agentów i mediów,
gdzie cudzy talent łatwo sprzedać pod własnym nazwiskiem, a skandal bywa lepszą
reklamą niż prawda. Gdy granica między inspiracją a kradzieżą zaczyna się
zacierać, każda z nich musi odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: ile jesteś w
stanie poświęcić, żeby zostać numerem jeden?
„Bestseller. Skandal” to pierwszy tom trylogii o świecie ambicji, wielkich
pieniędzy i jeszcze większych namiętności. O świecie, w którym fikcja staje się
rzeczywistością, a rzeczywistość bywa mroczniejsza od fikcji.
„Pisarstwo to nie wyrób dzbanków z gliny. Nie wystarczą sprawne ręce. Czasem potrzebne są wyobraźnia, kreatywność, takie tam drobiazgi.”
„Skandal” to pierwszy tom serii Bestseller
Katarzyny Michalak. Cała seria, ma składać się z trzech części. A akcja
powieści rozgrywa się w Nowym Jorku.
W pierwszej z nich poznajemy trzy bohaterki. Kaylę,
której poświęcona jest większość książki, Amandę i Holly.
Kayla marzy o tym, by napisać książkę. Do tej pory pisała do szuflady, marzy jej się jednak „Bestseller”, który pozwoliłby pozbyć się problemów finansowych i stanąć na nogi. W poszukiwaniu inspiracji udaje się do najdroższego hotelu i zajmuje stolik w restauracji, gdzie ma nadzieję, poczuje klimat luksusu, blichtru, a może i coś ją zainspiruje do napisania kolejnych scen. Nie spodziewa się jednak, że ta decyzja, wpłynie na kolejne dni jej życia.
Następnego dnia dowiaduje się, że traci pracę. A
raport znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Patrik postanawia odnaleźć
Kaylę by poznać treść raportu, ale nie tylko, bowiem dziewczyna bardzo go
zaintrygowała. Niestety to nie jest takie proste, bowiem oboje pakują się w
niezłe kłopoty, za którymi stoi nowojorska Mafia. Akcji więc tu będzie sporo i
momentami powieść obyczajowa, pisana przez Panią Kasię, przemieni się w powieść
kryminalną.
Równolegle do tych wydarzeń będziemy poznawać
również Amandę, która jest już znaną pisarką. Ale, aby utrzymać się na rynku,
musi wydać „Bestseller”, a nie jest to łatwe, bowiem na jaw wychodzą tajemnice
z przeszłości. I musi udowodnić, że naprawdę jest dobra w tym co robi.
Poznajemy też Holly, która jest znaną i popularną
aktorką, ale zapragnęła również napisać i wydać Bestseller. Problem w tym, że w
ogóle nie ma talentu pisarskiego. Jednak, gdy ktoś ma pieniądze, to może
przecież wszystko…
Jak się potoczą losy bohaterek? Czy każda z
dziewczyn spełni swoje marzenie? Czy Bestseller ujrzy światło dzienne? I jak
daleko można się posunąć, by zdobyć szczyty listy najlepszych książek? Jakie
tajemnice kryją się za tym wszystkim? I czy rodzinna tajemnica Patrika Carrery,
zrujnuje jego świat i odmieni wszystko co do tej pory, uważał za prawdę zdobytą
ciężką pracą? No i jaki sekret skrywa Kayla? A może i nawet sekrety??
Czytając tę książkę wkroczymy w świat wielkich
ambicji, rywalizacji, walki za wszelką cenę, by osiągnąć swój cel. Świata
luksusu. Ale też tego, czego nie widać na co dzień. Dowiemy się co skrywają
bohaterki powieści. I co je łączy?
Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się ich losy.
Drugi tom jest już dostępny w sprzedaży, więc jeśli lubicie takie klimaty, to
gorąco zachęcam, byście sięgnęli po tę książkę. Bo historia jest bardzo wciągająca. Choć na
koniec dodam jeszcze, że mi osobiście brakuje trochę powieści pisanych w stylu
„Sklepik z niespodzianką”, „Poczekajka” czy „Seria Kwiatowa” i bardzo się
ucieszę, jak będę mogła do nich wrócić w kolejnych powieściach.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu
Znak Jednym Słowem.
UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!
Do piątku 15 maja, do końca dnia na stronie => Empik.com ,
możecie kupić drugi tom w super cenie 27,49 zł wpisując kod: szantaż
Jeśli chcielibyście mnie wesprzeć w tym co robię, możecie postawić wirtualną kawę.
Wystarczy kliknąć w poniższy link.
Z pozdrowieniami Ania.
👉 Wszystkie zdjęcia zamieszczone na blogu są mojego autorstwa i podlegają ochronie praw autorskich.
Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania oraz wykorzystywania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej, pisemnej zgody autora.


.jpg)




Ciekawa recenzja, fajnie byłoby poznać tę serię 😊
OdpowiedzUsuńTwoja recenzja bardzo zachęca do lektury, zwłaszcza że wątek Kayli i zaginionego raportu zapowiada coś więcej niż zwykły romans. Skoro piszesz, że świat wielkich ambicji tak mocno wciąga, chętnie dopiszę ten tytuł do swojej listy i skorzystam z kodu rabatowego.
OdpowiedzUsuńTwoja recenzja bardzo zachęca do lektury, zwłaszcza że wątek Kayli i zaginionego raportu zapowiada coś więcej niż zwykły romans. Skoro piszesz, że świat wielkich ambicji tak mocno wciąga, chętnie dopiszę ten tytuł do swojej listy i skorzystam z kodu rabatowego.
OdpowiedzUsuńMnie ta książka zmęczyła i nie zdecydowałam się na kolejny tom.
OdpowiedzUsuńLubię książki Katarzyny Michalak, miło i lekko się je czyta, to świetne urozmaicenie pomiędzy trudniejszymi i bardziej wymagającymi tytułami. Przeczytam tę serię z przyjemnością :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ciepło, Agness:)
Aniu brzmi bardzo ciekawe, jako imienniczki mamy chyba podobne gusta :)
OdpowiedzUsuń